Sakarya Detay Haber
Nihal Akar

Her Mevsimin Ayrı Bir Hikayesi Vardır

Her Mevsimin  Ayrı Bir Hikayesi Vardır
Bu haber 04 Ocak 2016 - 22:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mevsimlerinde kendilerine göre hikâyeleri olduğunu biliyor muyuz?
Tıpkı biz insanlarda olduğu gibi her mevsimin hikâyesi başkadır.
İlkbahar soğuk ve zor bir kış döneminden sonra feraha erme sevinç ayıdır.
Bazen insan olarak o kadar sıkıntılı anlar yaşarız ki bu kimi zaman uzun kimi zaman kısa sürer.
Ama umut etmekten hiç vazgeçmeyiz ve her yeni güne yeni umutlarla başlarız.

İlkbaharın ilk kıpırdanışları ile tüm tabiat çiçeklerle bezenir. İçinizi sonsuz huzur ve mutluluk kaplar.
O an hayat size hep bahar olsun istersiniz bilemezsiniz ki mevsim bahara gelene kadar ne tipiler ne fırtınalar atlattı, bunları yaşarken bazı dallarının kırıldığını rüzgarda bir oyana bir bu yana savruldu. Biz sadece baharın güzelliklerini görürüz.

Peki yaz o da tabiatı ısıtmak, pişirmek için görevlendirilmiştir. Toprak anayı kotarır, başakları olgunlaştırır, tabiattaki tüm canlıları ısıtmak olgunlaştırmak ve pişirmekle geçirir günlerini..
Derken yavaş, yavaş sonbahar gelir sararmış yaprakların dallarından toprak üzerine istemeyerekte olsa düşmeleri ile ayrılık ayıdır, hüzündür, yaprak dalından çiçek balından ayrılmak istemez fakat o kadar hırçın rüzgarlar eser ki tüm sevenleri birbirinden ayırır tüm çiçekler yapraklar çok uzaklara savrulurlar.
Bir daha kavuşamayacaklarını bile bile inatla toprağa yapışıp kalanlarda olur.

Artık son durak olarak gördüğümüz yeni bir yılın habercisi olan kış ayı gelir çalar kapımızı kimimiz sevinir kimimiz hüzünlenir geride bıraktığınız aylar mevsimler değildir aslında sizin ilkbaharla başlayan doğumunuz çocukluğunuz yaz ayı ile gelen olgunluk döneminiz eşiniz evlatlarınız.. Sonbaharla başlayan emekliliğiniz ayrılıklarınız yorgunluklarınız özlemleriniz..

Kış ile birlikte artık bir hayatın bitişi ile yeni başlayacak hayatların kesişme noktası olduğunu farkına vardığımızda artık mevsimlerden kışdır.

Sessizce yağan kara sitem edersiniz çünkü üşür yaşlanmış bedeniniz yorgundur, ayaklarınız karda yürümek zorlaşır. Yeni bahar aylarına hazırlanırken tabiat sizin bitmeyen kış yolculuğunuz bir kabristanın karla örtülü sessizliğinde devam eder yalnız ve kimsesiz.
İşte bu kadardır ömür dediğimiz yolculuk.
Her mevsimi mevsimine uygun ve yakışır şekilde yaşamak ve yaşatmak bizim elimizde.
Hayata baharın güzelliklerinden bakmak,
Yazın olgunluğu ile anlamak,
Sonbaharın yorgunluğunda dinlenmek,
Kışı ile bitirmektir bedeniniz aylardan kış olsa da ruhunuz her daim baharda kalması dileği ile tüm mevsimlerde… dostça kalın

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!