Sakarya Detay Haber
Nihal Akar

Karakışın Soğuğu Bir Başka Üşütür Kanser Hastasının Yüreğini

Karakışın  Soğuğu Bir Başka Üşütür Kanser  Hastasının Yüreğini
Bu haber 29 Aralık 2015 - 22:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kanser adını duyduğumuz zaman ya bir tahtaya vururuz ya da Allah uzak etsin deriz peki neden yaparız bunu hiç düşündünüz mü?
Çünkü korkarız kanserden kaçarız ondan onu tanımak öğrenmek istemeyiz insanoğlu olarak hep güzeli ve iyiyi yaşamak isteriz yarına hatta yıllar sonrasına planlar yaparız hiç ölmeyecekmiş gibi sonsuz hayaller kurarız güzel evlerimiz olsun kışın sıcak yazın serin öyle bir arabamız olsun ki en çetin kış şartlarında bile yolda kalmasın içi de konforlu olsun.
Bu isteklerin hayallerin gerçekleşmesi için didinir dururuz. Ya sağlığımız onun ile ilgili hiç hayal kurmayız. Çünkü konduramayız hastalığı kendimize beden bizim ya istediğimiz gibi kullanırız .
Bir gün Kanser olduğunuzu öğrendiğiniz an tüm gelecekle ilgili hayallerinizi unutursunuz tek istediğiniz sağlığınıza kavuşmaktır. Beni hemen iyileştirecek en iyi doktoru bulayım hemen iyileşeyim Çocuklarım ben çalışamazsam ben aciz olursam çok mağdur olurlar çocukların eğitimi eşinin evinin ihtiyaçları nasıl karşılanır kim yardım eder korkular tedirginlikler devam eder.
Aylar geçtikçe ailece yalnız kalmaya başlarsınız işsiz parasız çaresiz mevsim yazda olsa kış çoktan çalmıştır kapınızı çocuklarınız okula giderken harçlık verememenin hüznünü sabah kahvaltısında suya ekmek doğrayan evlatlarınız ile sağlıklı zamanınızda birlikte yaptığınız market alışverişi anılarınız gözyaşlarınızla silinir.
Eş dostta kapınızı çalmaz olur bir de bunun kara kışı var merkezi sistemli 1+1 eve 5 nüfus la aylık 225 tl ödemeli girdiğiniz evin taksitleri dağ gibi birikir ve size toki ihtarname gönderir belirtilen borcunuzu 15 gün içinde ödemezseniz konutunuz satılacaktır.
Üniversiteyi okumaya çalışan oğlunuza liseye yeni başlamış kızınıza duyurmamaya çalışırsınız çünkü dersleri etkilenmesin okusunlar hayatlarını kurtarsınlar diye şansızlık bu ya merkezi ısıtmalı düşük gelirliler apartmanında birilerinin yakıt ödememesinden dolayı tüm binanın doğalgazı da kesilir. Zemin katta rutubet içinde yaşamak dışarıda kar var ve akşama çocuklar okuldan gelecek.
Bir baba olarak evlatlarına karşı aciz görünmek hayata karşı savunmasız kalmak bir başka üşütür yüreğinizi
Evladınızın delik ayakkabısını bir hayır sever yenilediği zaman yüreğin kanserin yarasından daha çok acımıştı ya eşiniz soğuk kış gününde karşı apartmanın kapıcısının eşinin verdiği astarsız pardesü ile soba aramaya gittiğinde daha bir canınız yanar daha bir başka üşürsünüz.
Eşiniz Hastalığınız ile ilgili kurulmuş derneğe ulaşır sobanızı kömürünüzü market alış veriş çekinizi temin ederler evlatlarınız ısınırken sizin yüreğiniz bir başka üşür kara kış daha bir başka çalmıştır bu kış kapınızı kara kış çalar kanser çalar yokluk çalar da eş dost akraba bir türlü çalmaz.
BENİM KIŞI SEVMEMEM BUNDANDIR
ÇÜNKÜ YOKSUL KANSER HASTALARININ VE YOKSULLARIN BEDENİNİ ,YÜREĞİNİ BİR BAŞKA ÜŞÜTÜR KARAKIŞ…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!