Sakarya Detay Haber
Derya Savaş Alkan

Ombre Trendi

Ombre Trendi
Bu haber 04 Aralık 2015 - 18:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ombre Nedir?

Ombre kelimesi Fransızcada gölge anlamına gelmektedir. Yani ombre saç gölgeli saç anlamına gelmektedir. Ombre saç boyama işlemi ise saçların uçlarını boyamaya denir fakat son zamanlarda gündemde olan bu trend saçların uçlarını sadece açmak ya da genelde sarı ve tonlarını uygulamak şeklinde algılanmaya başlamıştır. Bu algı yanlışlığını düzelttikten ve ne demek olduğu anlaşıldığı gibi yapılan hataların buradan yola çıkılarak düzeltilmesi mümkündür.
Ombre Renkleri:

IMG-20151204-WA0006
IMG-20151204-WA0005 (1)

Açıklama kısmından sonra böyle bir başlıkla dikkat çekmek istedim çünkü özellikle geçen kıştan başlayarak yazın zirveye oturan renkli saç trendini ombre şeklinde de saçınıza uygulamanız mümkün.

Saçlarınızın uçlarınızı istediğiniz tonlarda renklendirdiğinizde de bunun adı ombre olarak geçecektir. Renk konusunda en önemli yanılgı herkesin saçının uçlarına sarı “attırmak” yani sarıya boyatmak istemesidir. Herkesin saç tonuna ya da yüzüne yakışması imkânsızdır o yüzden illa sarı istiyorsanız ombre işleminin güzel durması için saçlarınızı bir kaç ton kırdırmanız daha güzel bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.

Ama diple uçları arasındaki ton farkından öte yüzünüze yakışması ve sizinle bir bütün olması çok önemli bir husus bunun yanında tarzınızla da tamamlaması gerekmektedir. Bu yüzden koyu renk saça sahipseniz daha açık kahve tonlarında ombre yaptırabilirsiniz bu daha doğal bir görüntü ortaya koyar belki de size böylesi daha çok yakışacaktır.

Kahverenginden sarı ve sarının tonlarına uzanan ombre işlemi konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli konular bunlardır bunun dışında bir de renkli saçlar hazır modayken cesaretiniz varsa ombreyle renkli saç trendini bir araya getirip özgün ve hoş görünümlere kavuşabilirsiniz.

Siyah saçta kahverengi ya da bu tonlarda ombre çok güzel durmamakla beraber eğer sarı tonlarına biraz yaklaşmak isterseniz ulaşacağınız görüntünün hayal kırıklığıyla sonuçlanması büyük bir ihtimal bunun yanı sıra siyah saçlarınızı gri ile renklendirmeniz sizi çok havalı ve daha sıra dışı bir saça kavuşturabilir.

Pembeler, morlar, maviler ve yeşiller daha çok kumrallara ve sarışınlara yakışıyor bana kalırsa o yüzden ombre trendinin geniş yelpazesinden her iki durumda da en çok yararlanacak isimler belli. Ama bunun için yukarıda da bahsettiğim gibi saçlarınızın rengini açtırıp daha sonra ombre yaptırabilirsiniz.

Kimler Ombre Yaptırmalı?

Genelden özele bir anlatımla sonlandırmak istiyorum “Ombre Hakkında Bilinmeyenleri” çünkü en önemli şey gerek saçınızda, makyajınızda veya giyiminizde, tarz sahibi olmak ve taşımaktır. Bir şeyi moda olduğu için tabii ki hepimiz ya eskisinden daha fazla seviyor ya da yeni şeyler keşfettiğimizde uygulamak istiyoruz. Ama her şeyin bir kendine yakışanı olduğunu unutmamak gerekiyor. Belki düz renk daha çok yakışıyor size ya da ombre değil de size giden saç aralardaki ışıltılarınız… Bu örnekler çoğalabilir tabii ki. O yüzden tonlama konusundaki dikkat edilecek hususlardan önce yüzünüze, tarzınıza yakışacak bir saç modeli seçmelisiniz. Saçınızla mutlu; her halinizle “siz” olmalısınız!…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!